Poradnik - rozciąganie uszu

 

Poradnik na temat prawidłowego rozpychania uszu:

Jak w prawidłowy sposób rozpychać uszy? W jaki sposób uniknąć „słoneczka”?

W jaki sposób dbać o naszą rozepchaną część ucha?

Aby zacząć rozpychać nasze uszy musimy mieć prawidłowo wykonane oraz w pełni wygojone przekłucie „lobe”. Przekłucie to jest standardowym przekłuciem płatka ucha. Uwaga! - nigdy nie rozciągamy świeżego przekłucia! Jeśli mamy zamiar rozepchać to przekłucie najlepiej jeśli będzie ono wykonane trochę wyżej, zwłaszcza jeśli marzymy o rozmiarach większych niż 10mm – będzie to wtedy estetyczniej wyglądać oraz możemy uniknąć powstania efektu cienkiej skóry, a w wyniku, zmniejszymy szanse na uszkodzenia np.: naderwania.

Pamiętajmy, aby nigdy nie rozciągać krzywo przekłutego kanału! Przy większych rozmiarach tuneli krzywizna staję się widoczniejsza, więc może to doprowadzić do zniekształcenia ucha braku symetrii bądź, jego nienaturalnego układania się. Można również rozepchać tzw. Przekłucie helix lecz należy brać pod uwagę, że w tym przypadku użyta jest metoda „dermal punch”. Wycinanie fragmentu chrząstki nie powinno być przeprowadzane do tak dużych rozmiarów, jak rozpychania płatka ucha (maksymalnie do 4mm).

Rozpychając ucho powinniśmy zacząć od pręta o rozmiarze standardowego kolczyka do piercingu czyli 1.2mm np kolczyki do wargi, następnie po wygojeniu sięgamy po najmniejsze kolczyki 1.6mm, również można labrety, podkowy lub zwykłe proste o długości ok 8mm lub wygodniej jest rozpychać dalej specjalnymi „taperami” które możemy zakupić w sklepach z piercingiem bądź w internecie rozpychacze tapery do uszu 1.6mm . Idealnym rozwiązaniem do rozpychania uszu są również spirale dostępne od średnicy 2mm.

Uszy powinniśmy rozpychać około 1mm na minimalnie 3 tygodnie. Nie wolno rozpychać ich zbyt szybko, ponieważ może to doprowadzić do powstania tzw. słoneczka. Kiedy zauważyliśmy, że nasza rozepchana dziurka posiada „fałdki” i nie jest, tak jak wcześniej w kształcie okręgu, należy wyjąć natychmiast tunel/taper czy spiralę i poczekać, aż słoneczko w uchu się zejdzie.

Należy pamiętać, że w trakcie rozpychania ucho powinno być stale nawilżane. Możemy użyć do tego wazeliny, oliwki lub olejku jojoba. Pamiętajmy, że rozpychacze powinny być najlepszej jakości, na jaką możemy sobie pozwolić. Najlepiej sięgać po te z tworzyw naturalnych np. te wykonane z drewna kokosa lub palisandru. Jeżeli nie przekroczymy granicy 6-8 mm możemy spowodować, że po wyjęciu biżuterii ucho wróci do stanu sprzed rozciągania. Tunele 8mm do uszu są w bardzo różnorodnych wzorach i kolorach, Więc jeżeli odpowiednio dbamy możemy się cieszyć i nie obawiać, że już tak zostanie.

Nie możemy mieć jednak 100% pewności, że tak się stanie. Jeśli podczas rozciągania dziurki taperem bądź spiralą odczuwasz ból, przerwij czynność i powtórz ją za kilka dni.

Blow-out powstaje podczas, gdy rozciągana skóra nie wytrzymuje napięcia, a wewnątrz kanału powstaje nowa tkanka. Jeśli zauważysz coś takiego u siebie, jak najszybciej i bez zastanowienia wyciągnij biżuterie. Poczekaj aż skóra wróci do poprzedniego rozmiaru i staraj się dezynfekować powód Twojego niepokoju. Jeśli tego nie zrobisz, konieczne może być usunięcie skóry, poprzez wykonanie zabiegu chirurgicznego!

 

Pamiętajmy, że noszenie metalowej biżuterii dużych rozmiarów zimą może powodować odmrożenie. Dlatego mroźnymi porami starajmy się wybierać biżuterie wykonaną np. z akrylu ,silikonu bądź drewna, a jeśli nie mamy takiej opcji nośmy czapki lub opaski które zasłonią nasze uszy. Masaż uszu również sprzyja prawidłowemu rozpychaniu – dzięki niemu ukrwienie płatka ucha staje się większe. Najlepiej jest masować uszy używając do tego olejku jojoba, który charakteryzuje się wysoką zgodnością biologiczną ze skórą - nawilży oraz odżywi płatki naszych uszu.

 

Jeśli niepokoi Cię wydobywająca się wydzielina, która osadza się na biżuterii, w dodatku ma nieprzyjemny zapach, oznacza to, że powinieneś jeszcze częściej dbać o higienę przekłucia i biżuterię. Wydzieliną tąjest skóra, która się łuszczy oraz pot, łój i kurz który osadza się na biżuterii.

 

Pamiętajmy również, że tworzywo z jakiego wykonana jest nasza biżuteria służąca do rozpychania uszu jest bardzo ważne. Najlepiej wybierać biżuterię wykonaną z drewna lub metalu - wtedy wydzieliny będzie mniej. Najwięcej jej będzie, gdy wybierzemy biżuterię wykonaną z silikonu i akrylu. Rozmiar rozepchanego ucha ma znaczenie, jeśli chodzi o dbanie i higienę rozepchanego ucha. Im większy jest rozmiar tym więcej zbiera się w nim martwego naskórka oraz kurzu. Najlepszą opcją jest mycie ucha mydłem antybakteryjnym. Inne roztwory np. te z alkoholem mogą nadmiernie wysuszać skórę i w rezultacie utrudniać nam dalsze rozpychanie. Nie zapominajmy o dezynfekcji biżuterii przeznaczonej do rozpychania uszu (najlepiej preparatem Octenisept dostępnym w każdych aptekach).

 

rozpychacz do ucha 6mm taper prosty  spirala 8mm do ucha rozpychacz różowa spirala do rozciągani ucha

 

 

 
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 89 307 09 95
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl