Kolczykowanie - piercing ciała 0
Kolczykowanie - piercing ciała

Jak już zapewne wiecie, jest wiele rodzajów piercingu, czyli kolczykowania ciała. Jeśli pójdziecie na jakiekolwiek spotkanie grupy ludzi i rozejrzycie się dookoła, najprawdopodobniej zobaczycie wiele różnych rodzajów piercingu. Dla niektórych ludzi piercing jest kwestią poglądów, a dla innych sposób uzupełnienia stroju lub wyrażenia siebie. Piercing jest piękną formą ekspresji ponieważ przybiera tak wiele różnorodnych form.

 der

Jedną z najbardziej powszechnych form piercingu jest kolczykowanie uszu. W tym wypadku możemy przebić płatek ucha, ale także chrząstkę górnej części ucha. Inne rodzaje piercingu chrząstki ucha to helix, conch, daith, tragus i rook. Niektóre z nich są bardzo subtelne, inne z kolei bardziej widoczne. W uchu najczęściej nosi się kolczyki typu studs, barbell, kółko (captive bead rings) czy plug.

 

Inną powszechną formą piercingu jest kolczykowanie pępka. Jest to rodzaj piercingu w którym przebija się skórę na dole lub górze pępka. W pępku najczęściej nosi się kolczyki typu barbell, kolczyki typowo do pępka (banana rings) oraz kółka (captive bead rings).

 

Twarz również jest powszechnie kolczykowaną częścią ciała. W przypadku nosa kolczykujemy przede wszystkim przegrodę nosową lub zewnętrzny obszar nozdrzy – najczęściej nosi się tutaj kolczyki do nosa, study do nosa lub kolczyki typu screw. Jeśli zaś chodzi o nozdrza, najchętniej noszone kolczyki to barbell, rogi, kości lub kółka (captive bead ring).

 

Inne kolczykowane obszary na ciele, poza piercingiem powierzchniowym, to sutki lub genitalia. Tutaj najczęściej używa się kolczyków barbell o różnych kształtach i rozmiarach, a także kółka (captive bead rings). Aby osiągnąć pożądany skutek, różne rodzaje piercingu wymagają użycia różnych rodzajów biżuterii

 

Jak widzicie, jest wiele różnych rodzajów piercignu. Można kolczykować niemal każdy obszar na ciele, chociaż każdy z nas zareaguje inaczej na piercing. Dziś wiele osób robi wiele wyjątkowych rzeczy z piercingiem, wychodząc poza zwykłe standardy i za pomocą biżuterii tworząc ze swojego ciała dzieło sztuki.

 

Piercing i biżuteria do piercingu to obecnie najpopularniejsze rodzaje formy zdobienia ciała. Kolczykowanie ciała ze względu na modę, tradycję czy z powodów rytualnych jest praktykowane od stuleci. Rozpoczęło się od kolczykowania nosa i uszu i poszerzyło się o kolczykowanie pępka, sutek, brzucha, brwi i języka. Jedną z najpopularniejszych rodzajów biżuterii do piercingu są kolczyki do języka (tongue rings).

 

Rytualne kolczykowanie języka było praktykowane już w czasach Azteków, Majów i innych starożytnych cywilizacji w Azji i na Bliskim Wschodzie. Praktykowało się to aby zadowolić godów. W dzisiejszych czasach główne powody poddania się piercingowi to styl i moda. Istnieje wiele różnych rodzajów kolczyków do języka wykonywanych z różnych materiałów, takich jak akryl, silikon, tytan G23 G5 lub stal chirurgiczna.

 

Osoby, które chcą podążyć za najnowszymi trendami kolczyków do języka, mają z czego wybierać: mogą zdecydować się na wisienkę, kostkę, czaszkę, kwiatka, serce, gwiazdę, znaki lub loga. Biżuteria do ciała jest na ogół produkowana z takich materiałów jak 14-karatowe złoto, złoto platynowane, anodyzowane, tytan, oraz bio-elastyczne PTFE. Biżuteria do ciała może mieć różną długość i grubość. Kolczyki do języka są fascynującym doświadczeniem i świetną zabawą ponieważ osoba, która się na nie zdecyduje może wydawać dźwięki powstające na skutek częstego poruszania językiem.

 

Kolczyki do nosa i inne rodzaje biżuterii do nosa są dostępne na wielu stronach internetowych oraz w lokalnych sklepach detalicznych, ale wybór i różnorodność dostępne na stronach internetowych jest nieograniczony, co wiąże się z ogólnoświatową bazą klientów. Rodzaje, style, modele i jakość kolczyków do nosa dostępne na stronach internetowych są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, co wiąże się z faktem iż korzystający z nich ludzie na całym świecie mają wyjątkowe preferencje i gusta.

 

Strony internetowe mają również łatwy dostęp do najlepszych projektantów biżuterii i rękodzielników z różnych części świata. Ich najnowsze projekty są wprowadzane przez niektórych ze znanych jubilerów, ale pojawiają się również natychmiast na Internecie i są dostępne dla większej liczby kupujących. Rękodzielnicy również zamawiają płytki z Internetu z których tworzą biżuterię i wprowadzają do większej bazy klientów.

 

Jednakże osoba, która kupuje takie kolczyki do pępka musi zastosować wszystkie konieczne środki ostrożności ponieważ takie kolczyki są wykorzystywane w piercingu ciała, a bezpieczeństwo zawsze powinno być najważniejszą kwestią.   

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa ( Poczta Polska) już od 80,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl