Przekłuwanie języka 0
Przekłuwanie języka

Kompleksowy przewodnik o przekłuwaniu języka - Studio Piercingu w Olsztynie

Przekłuwanie języka to jedna z najpopularniejszych form piercingu. Choć może wydawać się ono skomplikowane i bolesne, to w rzeczywistości przeprowadzane jest stosunkowo szybko i bez większych problemów.

 W tym artykule omówimy wszystkie aspekty związane z przekłuciem języka, począwszy od przygotowań, przez sam zabieg, aż po proces gojenia.

Przygotowania do przekłucia języka :

Przede wszystkim, ważne jest wybór profesjonalnego i doświadczonego piercera w studio przekłuć, który będzie w stanie przeprowadzić zabieg w sposób bezpieczny i higieniczny. 

Piercer przeprowadza krótki wywiad, sprawdzając poziom związany z chorobami krwi, cukrzycą, a także zasięgają informacji o przebytej antybiotykoterapii czy chorobach autoimmunologicznych. Ważne jest, aby pacjent był zdrowy i w dobrym stanie fizycznym.

Przygotowania obejmują również dezynfekcję jamy ustnej. Zaleca się dokładne mycie zębów. Dzięki temu ogranicza się ryzyko infekcji i poprawia się proces gojenia.

Przeprowadzenie przekłucia języka

Po wykonaniu wszystkich przygotowań, przystępuje się do przekłucia języka. Piercing języka przeprowadza się używając igły o średnicy 2,1 mm. Zabieg jest wykonywany w ciągu kilku sekund, a po nim igła zostaje usunięta, a w jej miejsce wstawiany jest specjalny Tytanowy, sterylny, dłuższy kolczyk, dostosowany w przypadku wystąpienia obrzęku.

Warto pamiętać, że przekłucie języka jest bolesnym i delikatnym procesem. Należy więc uszanować jego wrażliwość, a zabieg powinien być przeprowadzony w sposób możliwie bezbolesny.

Proces gojenia:

Proces gojenia po przekłuciu języka zwykle trwa od 3 do 6 tygodni. W tym czasie należy szczególnie zadbać o higienę jamy ustnej, zaleca się regularnie płukać rumiankiem, stosowanie szałwii lub płukać usta solą fizjologiczną i przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej.

Należy również unikać spożywania ostrej, kwaśnej i pikantnej żywności, aby nie podrażniać rany.

Po wygojeniu można zastosować krótszy kolczyk.

Standardowe kolczyki do języka mają rozmiar 16mm, dostępne są również krótsze 10mm, 12mm czy 14mm.

Kolczyk w języku może mieć różne wzory, kolory i materiały: kolczyki ze stali chirurgicznej , akrylowe lub tytanowe 

 przebijanie języka olsztynprzekłuanie języka olsztyn

Przekłucie języka to jedno z popularniejszych piercingów wśród fanów modnych ozdób ciała. Niektórzy decydują się na ten rodzaj piercingu ze względów estetycznych, inni zaś dla pobudzenia zmysłów i zwiększenia doznań podczas pocałunków czy seksu oralnego.

Przekłuwanie języka powinno być wykonywane tylko przez doświadczonych specjalistów w salonie przekłuć , którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i stosują się do standardów higieny. Przed zabiegiem należy również przeprowadzić rozmowę ze specjalistą, aby dowiedzieć się o ryzykach związanych z przekłuciem, w tym o możliwych powikłaniach, takich jak infekcje, krwawienia czy problemy z mową i jedzeniem.

Przez pierwsze dni po przekłuciu należy unikać jedzenia twardych pokarmów oraz unikać picia alkoholu i palenia papierosów.

Ważne jest również, aby regularnie monitorować stan przekłutego języka i zwracać uwagę na ewentualne objawy infekcji, takie jak zaczerwienienie, ból, obrzęk czy gorączka. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów, należy niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą.

Podsumowując, przekłucie języka to popularny sposób na ozdobienie ciała, ale wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia ze strony wykonującego zabieg oraz właściwej pielęgnacji ze strony osoby przekłutej. Przed podjęciem decyzji o przekłuciu języka, warto dokładnie rozważyć wszystkie ryzyka i skonsultować się ze specjalistą.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 89 307 09 95
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium