Pielęgnacja po przekłuciu uszu

Pielęgnacja dla utrzymania w zdrowiu Twoich uszu

Twoje nowe kolczyki w uszach przyniosą Ci więcej radości, jeżeli zadbasz o swoje uszy po przekłuciu, ponieważ najwięcej komplikacji po przekłuciu oraz infekcji wynika ze złej pielęgnacji.

Porady poniżej pomogą Ci wspomóc bezproblemowy proces gojenia oraz uniknąć komplikacji.

  • Umyj ręce dokładnie przed dotknięciem kolczyka lub ucha.
  • Oczyść przód i tył ucha przynajmniej raz dziennie, używając np octenisept lub płynu do pielęgnacji uszu Studex’a bez wyjmowania kolczyków. Następnie obracaj kolczyki o 180 stopni w lewo i 180 stopni w prawo, tj tylko pół obrotu, w ten sposób zapobiegniesz owinięciu się włosów wokół igły kolczyka z tyłu płatka ucha.
  • Dbaj, aby ucho większość czasu było suche.

pelęgnacja kolczyki przekłucie uszu olsztyn

Unikaj !

  • Staraj się dotykać ucha i kolczyków tylko wtedy, gdy jest to konieczne, aby minimalizować ryzyko infekcji.
  • Nie dociskaj motylków (zapinek kolczyka) wzdłuż igły kolczyka zbyt blisko do ucha. Motylki powinny być umieszczone zawsze na końcu kolczyka, tak aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza, a co za tym idzie wspomagać proces gojenia. Nasze kolczyki posiadają w tym miejscu wcięcie wskazujące prawidłową pozycję motylka.

Co możesz zrobić aby przyspieszyć proces gojenia?

  • Nie zdejmuj kolczyków przez minimum 6 tygodni od przekłucia.
  • Po 6 tygodniach możesz zdjąć pierwsze kolczyki i zamienić je na inne.
  • Przez pierwsze 5 miesięcy po przekłuciu staraj się nosić kolczyki przeznaczone do tego celu, nie noś kolczyków wiszących. Igła kolczyka powinna być wykonana z nierdzewnej stali chirurgicznej lub innego hipoalergicznego materiału.
  • Zadbaj aby kosmetyki nie dostały się w miejsce przekłucia. Po umyciu włosów szamponem, ucho powinno zostać dobrze przepłukane czystą wodą, a następnie oczyszczone produktem do pielęgnacji uszu.
  • Delikatna opuchlizna i/lub zaczerwienienie może pojawić się tuż po przekłuciu — jest to normalne. Powinno to ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że postępujesz zgodnie z instrukcjami odnośnie pielęgnacji. Jeśli wystąpi nadmierny ból, obrzęk lub zaczerwienienie w jakimkolwiek momencie niezwłocznie umów się na konsultacje lub zasięgnij porady lekarza.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chciałbyś umówić się na przekłucie, zapraszamy do kontaktu lub odwiedzenia nas w salonie w Olsztynie.

tel 89 307 09 95

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 89 307 09 95
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium